Odkup firmy vás zbaví těžkého břemene

Máte podnikání plné zuby? Tak se své firmy zbavte. Vezmete-li to za správný konec, můžete na jejím prodeji i vydělat. V následujícím článku vám ukážeme, jak takový odkup firmy bude probíhat.

Podnikání na jednu stranu přináší svobodu, ale také nejistotu. Obzvláště ta je v současné době v některých segmentech velmi vysoká. A ne všichni podnikatelé ji unesou. Odkup firmy, v rámci něhož svou firmu nabídnou k prodeji, pak pro ně často bývá spásou. Konec jedné životní etapy a začátek té druhé. Jaké kroky v tomto případě musí podstoupit?

Obraťte se na specialisty

V první řadě je třeba obrátit se na společnost, která se na odkup firem specializuje. Těch je celá řada, jmenujme například společnost Odkupfirmy.cz. Tato mezinárodní společnost působící po celé České i Slovenské republice se spolu s odkupem a výkupem firem zabývá také účetnictvím, daněmi, transfer-pricingem, dvojím zdaněním a oceňováním. My se ale konkrétně zaměříme na odkup s.r.o. (někdy se můžete setkat s pojmem výkup s.r.o.).

Postup prodeje

Samotný postup prodeje pro podnikatele není nijak náročný. Tím nejdůležitějším v podstatě je podepsání převodové a předání účetní dokumentace za posledních deset let podnikání (tato povinnost je daná zákonem). Jakmile dojde k předání těchto dokumentů, může být vyplacena předem domluvená kupní cena. Tím to pro podnikatele v podstatě končí.

O zbytek se postarají specialisté

Vymazání firmy z obchodního i živnostenského rejstříku stejně jako odhlášení z daňového úřadu bude na bedrech specialistů z Odkupfirmy.cz. Z vás v ten okamžik přestane být právnická osoba a stanete se osobou fyzickou. S čistým štítem budete moci začít znovu. Možná i lépe. Nebo že byste si koupili firmu jinou? Říká se sice, že dvakrát dostejné řeky nestoupíš, ale co vy víte? Třeba narazíte na firmu, která vás opět dostane na podnikatelskou špici. Tak neváhejte!

Podobné články...