3 tipy, jak můžete začít šetřit papír i ve vaší firmě

Papír se sice vyrábí z obnovitelného materiálu, i přesto není dobré s ním zbytečně plýtvat. V tomto článku vám tedy přinášíme tipy, jak s ním šetřit.

Papír je cenná surovina. Jen v Česku se jeho spotřeba na jednoho člověka vyšplhala na 130 kg. Uvádí se ale, že ve vyspělých zemích je spotřeba papíru i několikanásobně vyšší. Může za to především větší koncentrace firem a s tím související lepší životní úroveň. Pokud ale chcete, aby vaši zaměstnanci s touto surovinou šetřili a recyklovali ji, budete muset i vy provést určité kroky.

Recyklační koše a optimální vzdálenost

Základem udržitelné recyklace jsou především dobře umístěné koše na papír. V mnoha firmách budete hledat nádoby na tříděný odpad marně, v jiných společnostech zase s tímto způsobem nemají příliš dobré výsledky. Obecně se totiž udává, že u recyklačních košů je důležitá především vzdálenost od pracoviště a jejich rozmístění. Podle statistik zaměstnanci nevytřídí ani třetinu papíru, pokud jsou od nich koše příliš daleko. Naopak dobře rozmístěné recyklační nádoby mohou zajistit až 94 procentní úspěšnost. Výkup starého papíru Plzeň se pak o tuto nasbíranou surovinu postará.

Nebojte se recyklovat i skartovaný papír

I skartovaný papír má svoje využití. Výkup papíru Plzeň  ho s největší pravděpodobností nepřijme, i tak se z něj dají vyrobit kapesníčky nebo toaletní papír. Rozhodně se tedy nejedná o žádnou překážku. Motivujte tedy svoje zaměstnance k tomu, aby třídili i takto znehodnocené faktury nebo další cenné papíry.

Pořiďte si přístroj na recyklaci papíru

V dnešní době takových přístrojů příliš nenajdete, pokud to ale s recyklací myslíte vážně, přemýšlejte o této investici. Stroj svojí konstrukcí i hlučností připomíná počítače z 60. let, funguje ovšem spolehlivě a bez použití vody. Stačí dovnitř vložit potištěný papír. Po nějaké době se pak můžete těšit na zářivě bílý a čistý papír.

Podobné články...