Časté finanční chyby v začátcích podnikání

Podnikání je jedním z největších životních dobrodružství, které můžete podniknout. Pokud jste byli zvyklí být zaměstnaní, čeká vás zcela jiný život, který sice nebude jednodušší, ale zajisté bude více vzrušující. S podnikáním je spojena celá řada základních chyb, které mnoho lidí udělá a následně se z nich poučí. Lepší by bylo však tyto chyby neudělat a vyvarovat se tak zbytečným problémům. Představíme si několik častých chyb, které provází začínající podnikatele.

Nemáte účetní

Nejvíce starostí je spojeno se zákonnými povinnostmi vůči státu a neexistuje lepší krok, než si již od začátku zajistit profesionála, který se vám bude starat o účetnictví a dělat vám daňové přiznání. Budete mít jistotu, že neděláte nic špatně.

Zálohové faktury

Už zase čekáte na platbu, ale platba nedorazila? Vždy vystavujte klientům zálohové faktury, vyhnete se tak situacím, kdy se budete muset neustále dokola dožadovat toho, aby vám někdo za provedenou práci zaplatil. Nemusíte chtít celou částku dopředu, ale trvejte alespoň na částečné záloze.

Zbytečné dluhy

Rozjíždět byznys s dluhem? To není nic příjemného, přesto mnoho lidí začíná svůj byznys tak, že se zadluží. Pokud je to možné, snažte se peníze do začátku podnikání ušetřit nebo klidně podnikejte při zaměstnání.

Čas

Čas jsou peníze a pokud si myslíte, že vám podnikání nezabere tolik času jako běžné zaměstnání, jste na omylu. Nemáte zde pevně stanovenou pracovní domu, jako v regulérním zaměstnání a pokud chcete prosperovat, počítejte s tím, že vám podnikání zabere mnohem více času. O to více vám však bude dělat, když se vám v byznysu bude dařit. Podnikejte tedy v momentě, kdy budete mít na byznys dostatek času, jinak bude upadat.

Hlídejte si výdaje

Mějte kompletní přehled nad svými příjmy a výdaji, abyste vždy vydělávali více, než utrácíte. Zní to jako samozřejmost, ale samozřejmost to není. Základem úspěchu je mít nad vším kompletní přehled.

Podobné články...