Kupujete ready made společnost? Máme pro vás pár tipů

Ready made společnost je nejrychlejší cesta mezi podnikatelskou smetánku. Abyste se ale při její koupi nespálili, připravili jsme pro vás několik tipů.

Založení firmy může být pro některé začínající podnikatele velkou překážkou. Přece jen musíte obejít soud, notáře, banku, živnostenský úřad… Je toho prostě hodně. Velice jednoduchým řešením je ale ready made společnost.

Důvěřuj, ale prověřuj

Firma, která vydělává na zakládání firem. Před několika lety něco nepředstavitelného, dnes realita. Na druhou stranu jde o výbornou službu, která ušetří lidem spoustu práce a času. A mnohdy i peněz. Pokud ale uvidíte společnost s podezřele nízkou cenou, dávejte si raději pozor.

Ready made společnost by měla jejich majitelům vydělat. Aby z ní ale měli profit, potřebuje být cena adekvátní. Jakmile tedy uvidíte firmu s cenovkou v řádech nižších jednotek tisíc, raději se do koupě nežeňte. Mohli byste se nemile spálit. Ani koupí ready made společnosti ale úskalí nekončí. Pokud si nedáte pozor, problémy mohou naopak začít.

Spolehlivý prodejce

Koupi společnosti, i té nově založené, by mělo předcházet pečlivé lustrování. Prověřte si, jestli je vůbec zapsaná v obchodním rejstříku. Dále se podívejte, jak to vypadá se základním kapitálem. Těch 200 tisíc sice může vypadat důvěryhodně, ale pokud nebude splacený, čekají vás problémy. Nemilé překvapení jsou pak i dluhy. Než tedy ready made společnost pořídíte, pořádně si ji prověřte, aby vás nic nepřekvapilo.

Pokud hledáte spolehlivého prodejce, pak se obraťte na Zenron. Jedná se o konzultační skupinu, která působí na trhu už 20 let a má zkušenosti z 64 zemí světa. Díky tomu vám může nabídnout něco víc než jen české firmy. Pořídit si můžete firmu v daňovém ráji, případně využít některé z dalších služeb. Mezi ty patří investice, optimalizace firemních procesů a zvýšení efektivity nebo ochrana současného majetku.

Podobné články...