Koupě zavedené firmy může být trefou do černého

,

Nemusíte si budovat jméno, neustále hledat způsoby, jak sehnat peníze na výplaty. To je jen malá část výhod, které vás při koupi zavedené firmy čekají.

Kryptoměny, forex, P2P půjčky, dluhopisy… Možností, jak v dnešní době zhodnotit svoje peníze, je velké množství. Díky otevřenosti a relativně snadné administrativě vzniká i řada nových podniků. Jejich cesta začíná úplně od nuly. Musí si svoje místo na výsluní tvrdě vydobýt. Chcete se tomu vyhnout? Koupě zavedené společnosti je řešení.

Prodávají vysloužilí podnikatelé

Počet společností na prodej rok od roku roste. Vysloužilí podnikatelé, kteří do byznysu vtrhli jako dravci v 90. letech, dnes realizují prodej zavedené firmy. Často nemají nikoho, kdo by po nich podnik převzal, a tak se poohlížejí po vhodném kupci. A právě zavedená společnost může být pro některé podnikatele skvělou investicí.

Historie se nedá nijak ošálit ani koupit. Firmu s bohatými zkušenostmi a skvělými výsledky volí většina zákazníků. Začínající podnikatelé tak musí v tvrdé konkurenci uspět osobitým stylem a vytrvalostí. Anebo stačí získat přístup k dostatečnému kapitálu a společnost s historií si jednoduše odkoupit.

Zavedená firma = skvělá investice

Se zavedenou firmou si nekupujete jen jméno a její zákazníky. Získáváte tím i know-how, dobře namazaný stroj, který dokáže běžet i bez vašeho přičinění. To ale nejsou jediné výhody. Patří mezi ně i:

  • Nízké riziko – podnikatel investuje do společnosti, která má prvotní fázi dávno za sebou.
  • Stabilní přísun peněz – díky pravidelným zákazníkům, množství informací a firemním procesům je odhad návratnosti mnohem snadnější.
  • Snadnější získání financí na další rozvoj.

Život ale není černobílý. Po koupi se tak může vynořit řada problémů v podobě zatajených závazků vůči klientům či nejasností v účetnictví. Abyste takovýmto problémům předešli, využijte služeb prostředníka. Ti za vás vyřeší otázku, jak koupit firmu, a zajistí její hladký převod. A to téměř bez vašeho zásahu.

Podobné články...