Zabookujte si hotel Ostrava a poznejte krásy Česka

Pandemie koronaviru nás tak trochu donutila začít poznávat krásy Česka. Mnozí z nás už procestovali nejrůznější destinace, přitom ani nevědí, co mají za humny. Letos je čas to změnit a vaší první destinací by mohla být například Ostrava.

Ostrava je překrásné krajské město Moravskoslezského kraje ležící na soutoku řek Opava, Ostravice, Odra a Lučina. Lákadel pro turisty je tady celá řada, takže je obhlédněte a zabookujte si hotel Ostrava, protože jeden den vám na tohle krásné město stačit nebude.

Rodiny mohou navštívit zoologickou zahradu

Pro rodiny s dětmi je velkým lákadlem místní zoologická zahrada spolu se safari. Projedete se tady přímo mezi stády asijských a afrických kopytníků. Pak se můžete vydat do hasičského, technického či hornického muzea nebo na Stezku technických atraktivit Moravskoslezského kraje. Ano, Ostrava je technickým městem, takže pokud si ho chcete užít se vším všudy, výborné ubytování představuje luxusní hotel Ostrava v objektu bývalé šachty.

Prohlédněte si Dolní oblast Vítkovic

Hotel Jan Maria je umístěný v místě bývalé šachty JAN MARIA, kde se těžilo v letech 1844 až 1963. Dnes je sice modernizovaný, byla v něm vybudována také luxusní restaurace Ostrava, ale nádech historie stále nezmizel.

Z hotelu se pak můžete vydat přímo do Dolní oblasti Vítkovice, dokonalého areálu průmyslových staveb s dolem Hlubina, vysokými pecemi a koksovnou Vítkovických železáren. V Ostravě se podařilo budovy předělat k nepoznání, například z plynojemu se stalo kulturní centrum Gong.

Projděte si muzeum čarodějnic

Známou atrakcí je také Slezskoostravský hrad, kde se dnes nachází například muzeum čarodějnic či expozice útrpného práva. A ve Slezské Ostravě, ne zas tak daleko od hradu, se nachází i hotel a restaurace Ostrava Jan Maria. Nebudete to tedy mít daleko na jídlo ani za odpočinkem. V hotelu na vás čeká i wellness, fitness centrum či privátní whirlpool.

Podobné články...