Jak má vypadat teambuilding, který má smysl?

Zaměstnanci obvykle nejsou z teambuildingu nadšení. Ostatně není se čemu divit, když si většina zaměstnavatelů s organizací sbližovacích akcí neví rady. Kombinace neformální komunikace s neznámými lidmi, sportování a kolektivních aktivit není zrovna příjemná vyhlídka na víkend. Ovšem když se sešlost spolupracovníků naplánuje tak, aby odpovídala svému účelu, může být pro firmu velmi přínosná.

Teambuilding musí odpovídat současným trendům

Firemní teambuilding zažíval boom v devadesátých letech, ovšem ani dnes se mu firmy nebrání. Co se však změnilo, je podoba výjezdů. Podle některých psychologů jde o veledůležitou aktivitu, která mění vztahy jednotlivých spolupracovníků a pomáhá při budování důvěry.

Teambuildingové akce jsou určeny pro menší skupiny zaměstnanců, případně pro celé oddělení. Prioritou však není poznávání všech lidí, kteří ve firmě pracují, ale sblížení se s kolegy, kteří jsou spolu v každodenním úzkém kontaktu.

Nekonečné party a pionýráky nejsou žádoucí

Podstatné je, aby účastníci teambuildingové akce dělali takové aktivity, u kterých si mohou vzájemně pomáhat a doplňovat se. Víkend by neměl mít podobu profi sportovního soustředění ani nekonečného mejdanu, kde alkohol teče proudem. A je naprosto kontraproduktivní, když zaměstnanci nemají ani chvilku volna. Pojmout teambuilding jako pionýrský tábor je velká chyba. Mnohem efektivnější je dostatek volna, v rámci kterého si mohou kolegové popovídat i o jiných než pracovních záležitostech.

Teambuilding v romantickém prostředí hradu Karlštejn

Na atmosféru má samozřejmě vliv vhodně zvolené místo. Dobrou volbou je například Hotel Karlštejn, který se nachází nedaleko známého hradu. Jedinečné prostředí, široká nabídka služeb a stylové pokoje vyhovují i velmi náročným klientům.

Hotel pro firemní akce se nachází v chráněné krajinné oblasti a zároveň v blízkosti Prahy. Nedílnou součástí areálu jsou ostrov s party stanem a grilem, relaxační centrum a další atrakce, které během teambuildingu přijdou vhod.

Podobné články...