Chraňte svá data prostřednictvím nejmodernějších komunikačních technologií


Státní, podnikatelská i soukromá sféra. Žádná z nich se neobejde bez informačních a komunikačních technologií. Hardwarové prvky, softwarové vybavení, operační systémy, internetové vyhledávače, to vše je rozhodně na místě svěřit do rukou odborníkům.

Na podzim loňského roku letiště v Atlantě postihnul totální blackout, tedy výpadek elektrické energie. Více než tisícovka letů byla zrušena. S ním byl samozřejmě spojen výpadek internetu a s ním spojených informačních technologií. Škody se vyšplhaly k milionům dolarů.

Jsme závislí na ICT

Při takovýchto situacích si i obyčejný člověk uvědomí, jak jsme závislí, a to nejenom na elektrické energii, ale na informačních technologiích vůbec. Na místě tak je otázka, do jaké míry jsou naše data zabezpečena a do jaké míry jsme vystaveni napospas takovýmto blackoutům?

Chraňte svá data

Představte si, co by mělo za následek takové vymazání dat jedné konkrétní banky? Všichni střadatelé by přišli o své peníze. Jedním hackerským útokem. Co z toho vyplývá? Že data je třeba chránit. Chraňte i svá data nebo ještě lépe – přenechejte jejich ochranu skutečným odborníkům v oboru.

Kompletní služby ICT

Jedním z lídrů na trhu telekomunikačních technologií je ryze česká firma Casablanca provozující mimo jiné datové centrum o rozloze 1600 m². Jedná se o čistě českou společnost nepodporovanou za zahraničí a takových rozhodně nemáme moc. Proto bychom si je měli hýčkat. A využívat jejich služeb.

Externí úložiště

Pojďme si projít její portfolio. Co společnosti Casablanca svým zákazníkům nabízí? Například objemné externí úložiště. Je vaším cílem, aby mezi sebou jednotlivé komponenty bez problémů komunikovaly? Pak se neobejdete bez prvotřídního hardware a patřičné softwarové nástavby. Řešení v Casablance nabízí platforma HPE Cloud system.

Rychlé a bezpečné IT

Systém vyniká především špičkovou virtualizační platformou, která vzešla z pera špičky v oboru, společnosti VM Ware. Hlavní její předností je snadné ovládání, což ocení především koncový uživatel. Výsledkem je pak maximálně rychlé a hlavně bezpečné IT.

Data si zálohujte

Data jsou v současné době velmi citlivým tématem. Maximálně je chránit nás donutil už i Evropský parlament směrnicí GDPR. Asi vám nemusíme přesvědčovat o tom, jak důležité je jejich zálohování. Vaše data musí být stoprocentně zabezpečena. Absolutně žádná data nesmíte ztratit. Jak toho dosáhnout? Jedním z řešení je například jejich ukládání na obě disková pole, jak to umožňuje zálohování dat právě u Casablancy.

Pozor na viry!

Dalším strašákem ve světě IT a ICT jsou viry, exploity a různé hackerské útoky, kterých, byť se o nich v médiích moc nemluví, přibývá. Ne nadarmo je cyberkriminalita už speciálním pojmem a o její potírání se snaží speciální týmy. I pro tento problém má Casablanca řešení v podobě systému s názvem TrendMikro Tipping Point, jež vás před internetovými útočníky spolehlivě ochrání.

Moderní datové centrum

Jak by mělo vypadat moderní datové centrum 21. století? Jeho základem je špičkové technologické zařízení a stoprocentní bezpečnost včetně té protipožární. A tyto atributy datové centrum Casablanca do puntíku splňuje. A jeho kapacita? 50 Gbps, což je velikost, kterou si laik ani nedokáže představit.

Nabídka datacentra

Datacentrum Casablanca vám tak nabízí umístit server nebo servery. V nabídce společnosti je i pronájem rackových stojanů či poskytnutí kolakačního prostoru. Pronajmout si ale můžete i třeba část serveru Casablancy. K dispozici vám ale může být celý dedikovaný server. Využít ale můžete i řadu doplňkových služeb, ať již se jedná o vzdálenou správu serveru či jeho restart.

Vaše data budou v bezpečí

Datacentrum Casablanca je opravdu moderním datovým centrem. Celý prostor je 24 hodin denně střežený ostrahou i kamerových systémem. Můžete si tak být jisti, že vaše data budou v Casablance v bezpečí.

Internetové služby

Kdo se dnes obejde bez internetu? Až na výjimky nikdo. Casablanca v tomto smyslu nabízí prvotřídní garantované připojení. Rozsáhlá přístupová síť Casablancy navíc nabízí bezproblémové propojení kanceláří, skladů, budov, provozoven a zkrátka veškerých oddělení vaší firmy, jež je pro její prosperitu klíčové.

Zabezpečení internetových přípojek

Opět jde v první řadě o bezpečnost. Zabezpečení internetových přípojek je další kapitolou. V první řadě jde o nastavení jeho rozsahu a parametrů, které je u každého zákazníka individuální. I v tomto oboru má Casablanca bohaté zkušenosti.

Hlasové služby

Každému podnikateli je jasné, že veškerou komunikaci neobstará jen klávesnice počítače. Mnohdy se zkrátka neobejdeme bez klasického rozhovoru tzv. ústa na ucho. Aneb klasické telefonní spojení ještě zdaleka není odsouzeno k záhubě.

Hlasová komunikace

Hlasovou komunikaci tak ve firmě obstará buď klasický telefon nebo volání přes internet. V obou případech si budete moci být jisti, že na druhé straně hovoříte se skutečným člověkem. I hlasové služby patří do portfolia společnosti Casablanca stejně jako výhodné ceny za volání a přístup do zákaznického portálu.

Virtuální ústředna

K dispozici vám pak bude virtuální ústředna, která vám umožní spravovat veškeré účty a telefonní čísla. Přehled také budete mít o veškerých nákladech za volání. Automatická pak je patřičná podpora a kvalitní zákaznická péče.

Služby od A do Z

Tím ale nabídka služeb společnosti Casablanca nekončí. Casablanca vám také nabízí pomoc v programování tzv. hlasových stromů v rámci automatických odpovědí, ve vybavení ústředen pro potřeba call centra stejně jako v oblastech mobilních řešení, či služeb virtuálního faxu.

Věřte profesionálům

Společnost Casablanca zkrátka skutečně nabízí komplexní služby v oblasti komunikačních technologií. Doslova vaši firmu zabezpečí od A do Z.

Podobné články...