Chopte se příležitosti a rok 2018 ukončete jako úspěšný podnikatel


Máte dobrý nápad a chuť podnikat? Vytáčí vás nerudný šéf, protivní kolegové a směny dlouho do večera, za které ale nezískáte odpovídající finanční ohodnocení? Pokud jste alespoň na některé z výše uvedených otázek odpověděli kladně, pak splňujete zásadní předpoklady pro to, stát se úspěšným podnikatelem a pánem svého času. Jak na to? Máme pro vás několik jednoduchých rad.

Rada č. 1: Dobrý nápad je základem úspěchu

Co vás oddělujte od běžných a úspěšných podnikatelů? Dobrý a originální nápad! Podnikat v oboru, kde najdete konkurenci prakticky na každém rohu, se nemusí vyplatit. A prvotní nadšení vás časem jednoduše opustí. Pokud objevíte díru na trhu a v hlavě se vám zrodí skvělý nápad, jak ji zaplnit, neváhejte a pusťte se do toho!

Rada č. 2: Počítejte s nezbytnou byrokracií

Z aktuálních průzkumů vyplývá, že zřízení firmy patří v České republice k poměrně náročné disciplíně, která je opředena otravnou byrokracií, nejrůznějším papírováním a zdlouhavými lhůtami. Obrňte se proto trpělivostí a dopředu si zjistěte, co všechno budete muset na úřadech vyřídit. Také počítejte s tím, že pokud zvolíte volnou živnost, čeká na vás o poznání méně papírování, než v případě živnosti koncesované. Seznam volných živností najdete v živnostenském zákoně.

Rada č. 3: Začněte podnikat při zaměstnání

okud je to alespoň trochu možné, vrhněte se na rozjezd podnikání ještě ve chvíli, kdy budete mít jistotu pracovního místa. Opustit stávající zaměstnání, investovat do rozjezdu podnikání a po nějaké době zjistit, že žijete z ruky do pusy, anebo ještě hůř – podnikání vám nevychází a vy jste zbytečně ztratní, není nic příjemného. Proto je dobré mít alespoň ze začátku jistotu stabilního příjmu.

Rada č. 4: Sežeňte finance

Rozjezd podnikání jde ruku v ruce s nemalou počáteční investicí. Pokud zrovna k podnikání nepotřebujete pouze počítač a pracovní stůl, je potřeba počítat s větším balíkem finančních prostředků. Kde je ale vzít? Ideální samozřejmě je, pokud můžete použít nějaké finance z dřívějška. Jestliže ale peníze bokem uložené nemáte, nabízí se další možnosti, mezi které patří:

  • Dotace
  • Crowdfunding
  • Investor / Business Angel
  • Bankovní anebo nebankovní úvěr

U úvěrů ještě chvíli zůstaneme. Pokud vám nepůjčí v bance, neházejte flintu do žita. Naštěstí ještě existují další možnosti a instituce. Jedním z nich jsou nebankovní půjčky, jejichž podmínky jsou mnohem benevolentnější, než v případě půjček bankovních. Kromě standardních produktů existují například také půjčky bez doložení příjmu nebo účelu. Ačkoli zákon ukládá povinnost prověřovat příjem žadatele, neříká, jakým způsobem musí k tomuto ověření dojít. Pokud vás navíc tlačí čas, jistě budete potěšeni informací, že tyto půjčky sjednáte a vyřídíte v rekordně krátkém čase a z pohodlí vašeho domova.

Podobné články...