Nedávejte si sídlo firmy na domovskou adresu, poslouží vám virtuální adresa

Možná nemáte žádnou fyzickou kancelář, možná ji máte, ale z nějakých důvodů si tam nemůžete či nechcete zapsat sídlo. Tyto situace se v dřívějších dobách řešily zápisem sídla na domovské adrese. Dnes už je tohle překonané, sídlo firmy si domů rozhodně nedávejte. Využijte raději virtuální adresu.

Dát si sídlo společnosti na domovskou adresu znamená přidělat si spoustu problémů. Vezměme si to hezky popořadě:

1. Co si asi pomyslí lidé, když si někde na internetu dohledají vaši adresu a zjistí, že firma sídlí uprostřed satelitního městečka, nebo ještě hůře někde na sídlišti?

2. Když za vámi někdo přijde (zákazník či obchodní partner), kam ho doma pozvete? Do obýváku?

3. Skutečně chcete, aby vás lidé s pracovními záležitostmi otravovali doma?

4. Přejete si působit tak, že nemáte ani na to, abyste si zaplatili kancelář?

Všechny výše uvedené potíže přitom kompletně vyřeší virtuální adresa, kterou můžete mít už za pár stovek měsíčně.

Jak funguje virtuální sídlo společnosti?

Virtuální sídlo je vlastně adresa, na které fyzicky nesídlíte, ale máte ji jako své sídlo zapsanou. Je úplně jedno, kde bude vaše firma sedět ve skutečnosti, zákazníci vás budou chodit hledat na tu virtuální adresu. Tady se na recepci setkají s asistentkou, která je na vás odkáže. Tato asistentka vám také přebere poštu a vyřídí všechny náležitosti.

Většinou je běžné, že máte na adrese sídla možnost využívat také kancelář. Někdy bývá pár hodin měsíčně v ceně, jindy si za ně musíte explicitně připlácet. I tak se to ale vyplatí, platíte si pouze ty hodiny, kdy místnost využíváte. Získáte tak možnost scházet se s obchodními partnery či zákazníky v reprezentativních prostorách. Ani nemusí poznat, že na dané adrese ve skutečnosti nesídlíte.

Zahoďte předsudky a pořiďte si sídlo v Praze

V zahraničí jde o běžnou věc, nicméně v posledních letech se virtuální sídla ve velkém rozmáhají i v Česku. Je to jenom dobře. Nejde o nic protiprávního, úřady se na firmy s virtuální adresou nedívají jinýma očima a společnosti pomalu chápou, jaké všechny výhody jim virtuální sídlo přinese. Mnohé si záměrně kupují například virtuální sídlo v Praze na lukrativní adrese, aby udělaly dojem na zákazníky či obchodní partnery. A proč by ne? Jestli po takovém sídle toužíte i vy, najdete ho u společnosti Jake & James. Sídla poskytují od 135 korun měsíčně, což je opravdu slušná cena.

Podobné články...