Jak na srovnání půjček?

Konečně jste se rozhodli pro životní změnu a chcete začít podnikat? Chybí vám nějaké finanční prostředky a chcete je kompenzovat půjčkou? Poradíme vám, jak vybrat tu nejvýhodnější!

Půjčky je třeba mezi sebou porovnat

Nabídka půjček je široká, mnozí z nás si myslí, že stačí, když se budou zajímat o úroky. Tak jednoduché to ale není, nejjednodušší cesta vede přes online srovnání půjček. Zajímat byste se ale měli nejen o úrok, ale také o výši splátky, dobu splácení a hlavně RPSN.

Víte, že právě RPSN, tedy roční procentní sazba nákladů, vám umožní jednotlivé nabídky porovnat? Každá splátka se skládá z úroku (odměny věřiteli za to, že vám půjčil) a úmoru (splátka jistiny). Kromě toho se ale do celkových nákladů na půjčku promítají i nejrůznější poplatky a pojištění proti neschopnosti splácet. To všechno RPSN zahrnuje. Platí, že čím je RPSN nižší, tím je úvěr výhodnější.

Kromě toho, že si nabídky porovnáte, si také budete vybírat mezi bankovní a nebankovní půjčkou. Banky podléhají dozoru ČNB, a i když si vás důkladně prověřují, je to proto, abyste nespadli do dluhové pasti. Nebankovní instituce podléhají obecné legislativě.

Podobné články...