Chcete si koupit nový počítač nebo mobilní telefon? Jděte raději do repasu

Bez počítače se dnes člověk neobjede, a to i když na něm nepotřebuje pracovat, případně hrát hry. Jedná se totiž o multifunkční přístroj, s jehož pomocí můžete snadno surfovat po internetu, malovat, skládat hudbu a dělat dalších milion věcí.

Koupit si však při současných cenách nový stroj je pro mnoho lidí po finanční stránce dosti složité. Proto řada z nich dává přednost spíše repasovaným modelům než nejnovějším kouskům.

Nejedná se o žádný šunt

Na cokoliv, co je nakoupeno z druhé ruky, se valná část lidstva nedívá příliš nadšeně. Přeci jen jde o něco, což už někdo používal a posléze se toho zbavil. Pro repasované počítače však toto neplatí.

Pokud si vyberete dobrého prodejce, vždy dostanete kvalitní produkt, jenž sice bude často technicky zastaralý oproti naprosté novince, nicméně po stránce zpracování se takřka nikdy nejedná o nic podřadného.

Repasované Dell, HP, případně laptopy jiných slavných značek jsou, co se zpracování a odolností týče, velmi dobrými produkty, které mohou bez potíží fungovat dalších několik let.

Vztahuje se na ně dokonce i roční záruka. Když se s nimi do té doby nic nestane, je velmi nepravděpodobné, že přestanou pracovat pár dní po uplynutí záruční lhůty.

Repasované mobilní telefony

Stejně jako počítače, tak i mobilní telefony se běžně repasují. A rovněž se jedná o slavné značky stejně jako v případě laptopů. V tomto odvětví jdou na dračku hlavně přístroje Apple, jež jsou známé svou spolehlivostí a špičkovým zpracováním.

Tyto charakteristiky samozřejmě platí i pro repasovaný telefon téže značky. Je jasné, že takovýto mobil nebude disponovat všemi moderními funkcemi, nicméně potřebujete-li něco, z čeho můžete volat, fotit, případně na tom hrát hry, není nutné kupovat si úplnou novinku. Starší repasovaný model vás také nezklame.

Podobné články...