Vyhněte se častým chybám a uspořádejte smysluplnou konferenci

 

Při pohledu na seznam plánovaných akcí je zřejmé, že milovníci konferencí mají o zábavu postaráno. Bohužel významně ubylo těch, které mají pro účastníky skutečný přínos. Samotné uspořádání konference není složité a v případě dostatečného rozpočtu ji může zorganizovat každý. Vynikajícího hodnocení se však dočkají pouze akce, jejichž organizátoři nepodcení význam tří základních pilířů. Klíčovou roli hrají vhodně zvolené téma, dobré příhodné konání a zkušenosti řečníků.

1) Atraktivní téma

Zúčastnili byste se konference, v rámci které se nedozvíte vůbec nic nového? Ačkoliv se nabízí i jiné důvody, proč se čas od času vyplatí vyrazit i na méně zajímavou akci, dejte si na tématu záležet a přilákejte účastníky na něco „šťavnatého“. A předem si zjistěte, zda se v daném termínu nekoná tematicky příbuzná konference, případně akce s ještě o něco zajímavějším tématem. Připravila by vás o podstatnou část návštěvníků.

2) Reprezentativní prostory

Kde akci uspořádat? Pokud se neřeší téma spjaté s určitou lokalitou, pak je ideální volbou pronájem sálu v Praze. Hlavní město je nejlépe dostupné a nabízí zdaleka nejvíce příležitostí, kde uspořádat akci takřka libovolného charakteru.

 

Důslednost je však na místě i v případě, že vsadíte na pronájem konferenčních prostor v Praze. Vyberte si sál s dostatečnou kapacitou a dobrým vybavením (audiotechnika, wifi apod.). Od věci není ani špičkový catering, kterým umocní celkový dojem.

3) Charismatičtí přednášející

Kdo by měl na konferenci přednášet? Přítomnost známých osobností může přitáhnout ohromné množství lidí, ale mějte na paměti, že ještě důležitější je schopnost strhnout pozornost. Raději proto volte spíkra, který má stravitelný projev a dokáže předat myšlenku.

Co se týče délky přednášek, optimum je kolem 45 minut. Poté účastníkům dopřejte prostor k diskuzi.

Podobné články...