Hypotéku si raději zřiďte před hledáním bytu

Chystáte se koupit nějaký byt či dům? Ještě než začnete pátrat po tom vhodném, zajistěte si hypotéku. Oproti ostatním zájemcům pak budete ve výhodě, protože dokážete peníze nabídnout rychle. Prodejci na to velmi často slyší.

Jak dlouho trvá vyřídit hypotéku? Jestliže budete nejdříve marnit čas hledáním té nejlepší, tak i měsíce. Když se svěříte do rukou specialistů, již ví, podle čeho vybírat, peníze můžete čerpat asi za 20 až 40 dní. I to je ale dlouhá doba a prodejce nemusí být ochotný čekat.

Jak funguje hypotéka dopředu?

Žádné online srovnání hypoték vám ji nenabídne, musíte se obrátit na hypoteční specialisty. Ti vám dokáží vyřídit hypotéku dopředu bez nemovitosti a vy budete mít celé 3 roky na to, abyste si vhodnou nemovitost našli. Výhodou je také fakt, že máte pevně stanovenou úrokovou sazbu a nemusí vás tedy trápit, jak se sazby stále zvyšují.

Hypotéku dopředu dokáží zajistit například specialisté z AMJ, které stačí kontaktovat online. Po vyplnění formuláře vám do 24 hodin připraví srovnání hypoték pro vaše potřeby, a pak vám pomohou tu nejlepší hypotéku získat. Veškerá komunikace probíhá online, takže je jedno, z jaké části republiky pocházíte.

Proč je srovnání od specialistů lepší?

Ptáte se, proč máte čekat 24 hodin a vůbec s někým komunikovat, když si můžete online udělat nějaké porovnání hypoték, jehož výsledek budete mít hned? Protože tyto online srovnávače nezohledňují odhad nemovitosti, pojištění hypotéky, cenu za poskytnutí úvěru a spoustu dalších kritérií. Také neví, zda si o hypotéku budete žádat sami, spolu s partnerem, jaké máte příjmy, zda máte děti, v jaké výši jsou vaše vlastní zdroje. Drtivá většina online srovnávačů vám tedy představí nějaká čísla, ale konečná částka, kterou za hypotéku zaplatíte, se pak může dost podstatně lišit. A do této situace se jistě dostat nechcete.

Podobné články...