Vaše okna si zaslouží pravidelnou údržbu. Jak prodloužíte jejich životnost?

Ani nejmodernější izolační plastová okna nebudou příliš fungovat, pokud se o ně nebudete poctivě starat. Některé úkony si uděláte snadno svépomocí, zatímco u jiných se vám vyplatí pozvat odborníky. Jak se starat o okna?

Jen mytí nestačí

Ačkoliv se to nezdá, pravidelné mytí oken opravdu nestačí. V domácích podmínkách můžete snadno udržovat i gumové těsnění. Alespoň jednou ročně jej nastříkejte olejem na bázi silikonu, díky čemuž mu dodáte pružnost a zajistíte delší životnost. Stejně tak pravidelně mažte kování i panty.

Na další úkony už bude nutné zavolat profesionály. Dobrou volbou jsou například ověření řemeslníci z firmy servis oken Ostrava. Ti zastanou všechny ostatní složitější práce. Jaké?

Základem všeho je směrové seřízení, díky němuž odstraníte profukování, zvýšíte svůj komfort, a hlavně dlouhodobě ušetříte za vytápění. V současné chvíli se vám bude hodit i nastavení oken na zimní režim.

Máte poškozené těsnění, kování, kliku nebo panty? Zmínění odborníci veškeré díly velmi rychle vymění za nové a funkční. Stejně tak namontují pojistku na okno a provedou řadu dalších detailů. Vy tak nebudete muset vůbec nic řešit.

Kvalitní rolety

Co by to bylo za okna, kdyby neměla rolety den a noc Ostrava? Na webových stránkách pod vloženým odkazem uvidíte zásadní rozdíly mezi otevřenou / polo / maxi kazetou. První varianta se dá upevnit na okenní křídlo bez vrtání, což ocení hlavně lidé v podnájmu.

V dnešní době jsou naprostým hitem spíše elektricky ovládané rolety, které ovládáte pouhým kliknutím tlačítka na ovladači.

Jste spíše na žaluzie? Žádný problém. Zmínění řemeslníci si hravě poradí i s touto variantou. Stačí si rozkliknout výše vložené odkazy, vybrat si preferovanou službu a domluvit si zaměření zdarma.

Podobné články...