Trendhim aneb jak dva mladí kluci vybudovali světovou firmu

Málokdo má po střední škole jasno v tom, čím se bude živit. Část studentů se vydá na vysokou školu, protože nemají ponětí, co jiného by dělali, nebo jim studium doporučila maminka, zbytek si najde nějakou práci. Mikkel a Sebastian na tom ale jako čerství maturanti v roce 2007 byli jinak.

Spousta energie, plno plánů, touha nastartovat vlastní byznys a vize e-shopu s pánskými doplňky. To bylo všechno, co kluci tehdy měli. Vázáním květin a roznášením novin si vydělali 4000 euro a s tímto základním kapitálem začali budovat svůj podnik. Rodiny a přátelé jejich nápadu nedávali moc dlouhé trvání a snažili se kluky nasměřovat spíš ke studiu a spořádanému životu, Sebastian s Mikkelem ale vložili vše do svého snu a vyplatilo se.

S Trendhim začínali ve společném bytě

E-shop Trendhim s pánskými doplňky byl spuštěn v roce 2008. Tehdy ještě oba dva zakladatelé pracovali na částečný úvazek na poště, protože jejich podnikání nevydělávalo tolik, aby je oba uživilo. Až koncem roku 2009 se rozhodli začít Trendhim věnovat naplno. Tehdy bydleli ve společném bytě, pracovali třeba i 16 hodin denně 7 dní v týdnu, museli se vzdát veškerého sociálního života. Nebyla to procházka růžovým sadem, nicméně už o rok později se rychle rozrostli a pronajali si novou vilu.

Víc než v ČR jsou nakonec známí v zahraničí

V roce 2014 si mohli doplňky pro muže Trendhim kupovat zákazníci v Norsku, Švédsku, Finsku a Nizozemí. Dnes už také ve více než 10 dalších cizích zemích. V dánském městečku Horsens je dokonce možné navštívit kamennou prodejnu. Za Trendhim už dávno nestojí pouze Mikkel se Sebastianem, ale tým desítek zodpovědných a šikovných lidí, kteří se snaží vytvořit nejlepší nákupní zkušenost pro zákazníky. Taková je ostatně hlavní snaha během letošního roku – nabídnout zákazníkům něco příjemného, na co nejsou tak úplně zvyklí.

A zde se to celému týmu Trendhim daří? O tom už se můžete přesvědčit sami na www.trendhim.cz.

Podobné články...