Při začátku podnikání vám může pomoci i rychlá půjčka

Začínající podnikatelé nemají na růžích ustláno. Potýkají se s různými nástrahami systému, a navíc mají velmi omezený přístup k úvěrům. Často se přitom nejedná o stovky tisíc či miliony – problém může nastat i v případě menšího deficitu. Třeba když schází několik tisíc korun, například na pořízení notebooku nebo jiného vybavení, bez kterého se podnikatel neobejde. Ale kde si půjčit peníze, když banky vyžadují alespoň jedno daňové přiznání? Jako dobré řešení se jeví vhodně zvolená nebankovní půjčka.

Pozor na „půjčky na živnostenský list“

Která nebankovní půjčka je pro začínajícího podnikatele ta správná? Pokud jste zaznamenali nedávné legislativní změny, pak jistě víte, že rychlé půjčky nyní nabízí pouze certifikované společnosti. Není jich mnoho a musí splňovat přísné podmínky ze strany ČNB. Desítky tisíc subjektů (většinou šlo o tzv. úvěrové predátory) se díky tomu museli stáhnout z nebankovního trhu. Bohužel ne všechny – někteří podvodní poskytovatelé využívají mezeru v zákoně a poskytují podnikatelské půjčky živnostníkům. Obvykle jde o velmi nevýhodné úvěry s vysokými úroky a sankcemi. Nechcete-li se dostat do zbytečných problémů, poohlédněte se po půjčce jinde.

Rychlé půjčky od prověřených společností

Jak poznáte, že je nebankovní půjčka výhodná? V prvé řadě si zjistěte vše potřebné o poskytovateli. Poté se dejte do srovnání všech podobných produktů. Na první pohled se jeví stejně, ale ve skutečnosti se mohou podmínky jednotlivých půjček výrazně lišit.

Někteří poskytovatelé (např. Via SMS) nabízí první půjčku zdarma. Jedná se o marketingový tah, jehož smyslem je přilákat nové dlouhodobé klienty. Ale nic to nemění na tom, že za předpokladu splnění všech podmínek splatíte pouze tolik, kolik jste si půjčili – ani o korunu navíc. Vyřízení těchto půjček je časově nenáročné a velmi intuitivní. Zvládnete to z pohodlí domova či kanceláře.

Podobné články...