Nápady, jak nastartovat podnikání


Leden patří mezi měsíce, kdy se do startu podnikání pouští nejvíce lidí. Očekávají od něj finanční nezávislosti, tvůrčí svobodu nebo časovou flexibilitu. Jedním z nich můžete být díky těmto tipům i vy!

Dnes si každý může vybrat, zda dá přednost zaměstnání nebo vlastnímu podnikání. Pro úspěšné podnikání je samozřejmě zásadní dobrý nápad, ale jde to, i když vás zrovna žádná múza nepolíbila.Naštěstí existuje řada možností od projektů s velmi nízkými náklady, při kterých nepotřebujete žádné spolupracovníky a dokonce ani žádné zvláštní dovednosti.

1. Franšíza

Samotné slovo „franšízing” znamená doslova „býti svobodným”. Koupí licence získáte zavedenou značku, oporu velké firmy a návod, jak konečně vydělávat sám na sebe. Odběratel licence nebo-li franšízant si společně s licencí kupuje také určitou péči, jako je školení, marketingové kampaně podporující brand a podobně. Za to pak poskytuje frenšízant vstupní poplatek pro udělení licence a také v průběhu trvání smlouvy. Většinou to je určité procento ze zisku. Známé jsou například franšízy v oboru prodeje realit, zdravé výživy, sportovních potřeb, ale třeba také přepravě. Při troše pátrání určitě najdete tu pravou pro vás.

2. Nabídka služeb

Máte pocit, že nemáte žádné speciální dovednosti? Něco nabídnout může opravdu každý. Můžete vyzkoušet venčení psů, hlídání dětí nebo třeba vyřizování nákupů seniorům. Stačí se rozhlédnout kolem sebe, které služby by ve vašem okolí měly šanci na úspěch. K sofistikovanějším službám pak patří například hodinový manžel nebo úpravy oděvů. Možná budete muset pro začátek svého podnikání investovat nějaký čas do rekvalifikace, ale stát se kosmetičkou nebo kadeřnicí se vám může splnit.

3. Prodej vlastních výrobků

Pokud jste šikovní a nápadití, můžete zkusit prorazit s vlastními výrobky. Nabídněte ostatním svoje šperky, dekorace, zavařeniny, prostě cokoliv. Třeba máte také unikátní nápad na vlastní diář nebo jinou šikovnou pomůcky. Určitě už jste četli nejeden příběh, který měl podobný začátek. Na trhu chyběla dotyčnému určitá věc, a proto se jí rozhodl vyrobit sám. Sklidila úspěch kamarádů, kamarádů jejich kamarádů a zrodilo se úspěšné podnikání.

4. Poradenství

Dobrá rada není nikdy k zahození. Pokud se skvěle orientujete ve světě financí, roky jste ve firmě zastávali pozici účetního, pusťte se do vlastního podnikání. Stejně tak můžete ale lidem radit v oblasti zdraví, stravování, sportu. Nejjednodušší je začít podnikat v té oblasti, které skutečně rozumíte a její poznávání vás baví.

Abyste mohli začít podnikat, potřebujete živnostenský list, za který zaplatíte 1000 Kč. A také webové stránky, které vám pomůžou s propagací vašeho podnikání. Založit si vlastní web nebo e-shop pro váš projekt vám pomůžou šablony Webnode. Nepotřebujete žádné velké náklady, založení na Webnode je zdarma. K dispozici máte celou řadu stylových šablon, které si podle své potřeby přizpůsobíte. Máte možnost využít také vlastní doménu nebo hosting. Díky opravdu jednoduchému uživatelskému prostředí je možné vytvořit si svoji osobní stránku, internetový obchod anebo firemní prezentaci klidně i z pohodlí domova. V případě potřeby je možnost se kdykoliv obrátit na českou podporu, kde pomohou s jakýmkoliv problémem.

Podobné články...