Jak u začínající firmy vyřešit nákup počítačů

Začít s podnikáním není jednoduché, musíte myslet na neskutečnou spoustu věcí a investice často také nejsou malé. Jedním z důležitých počátečních nákupů je právě hardwarové vybavení firmy. Nemusíte zrovna podnikat v oblasti IT nebo multimédií, spolehlivé počítače do kanceláře potřebuje prakticky každá současná firma. Pojďme se společně podívat na pár schůdných možností, jak si můžete v začátcích pořídit solidní počítače za dostupné částky.

Vsaďte raději na spolehlivé značky

Na začátku podnikání budete muset řešit spoustu věcí, které vás třeba ani předem nenapadly. Nebudete mít tedy čas se ještě věnovat problémům s počítači a notebooky. Hardwarové vybavení vaší kanceláře musí tedy něco vydržet. První možností je tedy sáhnout po spolehlivé značce. Například produktová řada Dell Precision je pro nároky moderní firmy více než dostatečná. Pokud zvolíte některý z novějších modelů, řekněme Dell Precision 5510, budete mít dlouho klid od starostí o vaše hardwarové vybavení.

Repasované počítače by měly být od spolehlivého prodejce

Špičkové počítače a notebooky nových modelů jsou samozřejmě drahé a vybavit si jimi kancelář je často nad možnosti začínajících podnikatelů. Navíc to často ani není nutné – od vašeho hardwarového vybavení budete ve většině případů požadovat především spolehlivost a výdrž než extra vysoký výkon. Předpokládejme tedy, že součástí vaší práce nebude testování nejnovějších her ani práce v extrémně náročných multimediálních programech a pojďme se podívat na velmi zajímavou alternativu: nákup repasovaných počítačů.

Abyste měli záruku kvalitních repasů, je třeba více než kde jinde dbát na pečlivý výběr opravdu spolehlivého prodejce. Je to důležitější než u nákupu nového hardwaru, který bývá většinou standardizovaný a přichází do obchodu rovnou od výrobce. V případě repasovaných počítačů však stroje prochází (nebo by rozhodně měly projít) rukama odborníků, kteří zaručí jeho funkčnost a efektivní konfiguraci.

Výběr specializovaného odborníka na repasované počítače je klíčový. Při správné volbě můžete získat kvalitní stroje, ušetřit nemalé částky a ještě získat pár dobrých rad.

Podobné články...