Jak si přivydělat založením e-shopu? Máme pro vás osvědčený návod!

Jak si přivydělat založením e-shopu? Máme pro vás osvědčený návod!V současné době je v České republice více než 30 000 aktivních e-shopů. Drtivá většina z nich ovšem nepředstavuje pro své zakladatele a majitele takovou investiční příležitost, na kterou si v prvopočátcích pomýšleli. Obrat neodpovídá jejich představám. Zakázky nejdou tak, jak očekávali. Zhruba po roce tak zjistí, že e-shop není nic pro ně a buď jej prodají pod cenou, nebo nechají „zkrachovat“. Jak na to, aby se váš e-shop stal úspěšným a každý měsíc přinesl do vašeho rozpočtu zajímavé finanční částky? Máme pro vás návod prověřený řadou úspěšných majitelů e-shopů!

Nezbytné základy vedoucí k úspěchu

Řada podnikatelů se jednoho krásného dne probudí a řekne si, že dnes je ideální den na založení e-shopu. Nechají si za pár korun spravovat připravené amatérské šablony a čekají zázraky. Takhle to ale (naštěstí) nefunguje. Aby byly internetové obchody úspěšné a pro zákazníky zajímavé, je potřeba aby jejich majitelé dopředu promysleli, kde se chtějí vidět například za rok. Tento plán si potom rozkouskují na menší dílčí položky a o nich se odpíchnou při samotném rozjezdu.

Důležitá je koncepce, kvalita zboží i zákaznický servis

Ze všeho nejdůležitější je promyslet si koncepci a směřování e-shopu. Jak zřídit takový e-shop se dočtete v mnoha publikacích, ale i na internetu. Využít ovšem můžete také připravené e-shopy na míru, které jsou ideální variantou pro začátečníky. Neméně důležitá je i kvalita zboží, které chcete prodávat. A aby se k vám zákazníci rádi vraceli a doporučovali vás svým známým a přátelům, nezapomínejte na profesionální zákaznický servis. Kvůli takové banalitě, jakou je dvakrát po sobě nezvednutý telefon, můžete zákazníka jednoduše ztratit.

Nečekejte zázraky

Zhruba po roce je dobré zhodnotit, zda jste dosáhli vytyčených cílů či nikoli. V případě druhé varianty je potřeba analyzovat proč k tomu došlo. Možná jste měli jen velká očekávaní či příliš odvážné cíle. Tak jako tak je dobré hned v začátcích zjistit, jak založit e-shop a co všechno takové internetové obchody a jejich provoz vlastně obnáší.

Podobné články...