I při výběru židlí si dejte záležet! Jsou důležitější, než se zřejmě domníváte

Potřebujete nové židle? Pak vybírejte jen takové, které vám neublíží! Víte třeba, že za takovými bolestmi hlavy a bederní páteře spolu s nevhodnou matrací může stát i nevhodně zvolená židle? Poradíme vám, na základě jakých parametrů ji poznáte. A vyměníte za židli vhodnou.

Poslední vědecké výzkumy dokonce říkají, že sezení nás přímo zabíjí. Nevhodné sezení, nutno podotknout. Nevhodně přitom bohužel sedává valná část populace. Sedavá zaměstnání se proto řadí mezi vysoce riziková. Přitom stačí relativně málo. Pořídit si kvalitní židle, ať již jídelní, barové či kancelářské. A na nich dobře sedět.

Zaměřeno na židle

Jak by správná židle měla vypadat? V první řadě jde o vaši páteř, která na židli musí být v přirozeném stavu. Jakékoliv vybočení z normálu jí nesvědčí. A brzy to dá najevo – samozřejmě bolestí. A tomu je třeba zamezit. Pravidelným pohybem a v případě sedavého zaměstnání výběrem správné židle.

Sedíte správně?

Jak ji poznáte? Poměrně snadno. Bude se vám na ní dobře sedět. Proto si ji před zakoupením vyzkoušejte. Židle by vás v první řadě neměla tlačit a je jedno, zda vybíráte židli do baru, kanceláře nebo k jídelnímu stolu. Mírně zešikmená opěrná část by měla dosahovat pod lopatky a prostor pro hýždě by se měl nacházet ve spodní části opěradla. Je tomu tak? Pak gratulujeme, protože sedíte na správné židli.

Nakupujte na atan.cz

Kvalitní židle stejně jako křesla, stolky, komody, kuchyňské linky, obývací sestavy, postele, pohovky, zkrátka nábytek všeho druhu seženete například na e-shopu atan.cz (www.atan.cz). Ovšem pozor, to není jen tak obyčejný e-shop, ale e-shop disponující vzorkovou prodejnou. V ní si tak židle dle zmíněného doporučení můžete vyzkoušet. Nebudete zkrátka kupovat zajíce v pytli.

Podobné články...