Dobrý koberec je k nezaplacení

Pár let po revoluci valná část českých domácnosti vyhodila do té doby vyhovující koberce a nahradila je modernějšími plovoucími podlahami.

Ty jsou samozřejmě po všech stránkách kvalitní. Snadno se udržují v čistotě, jsou relativně levné a nevypadají vůbec zle. Ovšem nehodí se všude. V některým místnostech je prostě potřeba nějaký ten tepich mít.

Koberec do obývacího pokoje

Takovou místností je rozhodně obývací pokoj, jež neslouží pouze jako odpočívárna a domácí kino, ale do jisté míry by měl fungovat jako výkladní skříň celého bytu. Vždyť právě v obýváku přijímáme návštěvy.

Proto není možné v něm mít pouze holé parkety nebo obnaženou plovoucí podlahu. Koberec se do této místnosti hodí více než kamkoliv jinam. Je jasné, že musí jít o opravdu dobrý kousek, ne nějaký kancelářský šunt za pár stovek.

Skutečně dobrý tepich pak nejen skvěle vypadá, ale zároveň je příjemný i na dotek. Chodit po něčem takovém se dá docela dobře i bos. Navíc v místnostech, které jsou obdařeny kobercem, není potřeba chodit v trepkách. Od podlahy s tepichem totiž nikdy nejde chlad. Tuto vlastnost ocení nejen zimomřiví lidé.

Který koupit?

Rozličných druhů koberců je šílené množství, a i mnoha expertům chvíli trvá, než se dokáží v tak bohaté nabídce zorientovat. Do obývacího pokoje je rozhodně vhodné vzít některý lepších modelů s hustým vláknem. Kancelářské typy nejsou totiž nic moc.

Kdo vyloženě nehledí na peníze, může si zvolit perský koberec orientální. Jedná se o vrchol v oblasti tepichů. Sice nejde o nic levného, avšak zrovna tady se vyloženě šetřit nevyplatí.

Maximální kvalita

Kvalitní perský koberec je pokaždé ručně šitý. Nikdy se nejedná o výrobek z továrny. Rovněž se k výrobě takovéhoto tepichu nepoužívají žádné umělé materiály, ale pouze přírodní suroviny typu ovčí vlna.

I díky tomu se jedná o produkt, jenž je po všech stránkách maximálně kvalitní. Perské koberce standardně fungují i několik desetiletí, aniž by to mělo jakýkoliv vliv na jejich vlastnosti.

Podobné články...