Co všechno byste měli vědět o chytrém veřejném osvětlení?

Čím dál více měst po celém světě zavádí inteligentní veřejné osvětlení. Pokud tedy modernizujete veřejnou osvětlovací infrastrukturu i ve vašem městě, potom vám následující řádky poskytnou přehled výhod chytrých pouličních světel.

Úspora energie až 80 %

Provoz pouličního osvětlení je nemalým výdajem pro obce, přičemž s rostoucími náklady na energii je nezbytné hledat efektivní řešení. Pouliční světla obvykle svítí na 100 % od večera do rána po celý rok, a proto je nezbytné myslet na to, aby se jednalo o úsporné veřejné osvětlení.

V první řadě je nezbytné vyměnit zastaralou technologii za moderní LED, protože už jen tím zajistíte dostatečnou úsporu. V případě, že to bude ještě inteligentní veřejné osvětlení, pak senzory dokážou udržovat světla na nízké intenzitě (například na 20 %) v prázdných ulicích. V okamžiku, kdy světlo detekuje člověka, tak se rozsvítí na vyšší intenzitu.

Snížení nákladů na údržbu

V neposlední řadě inteligentní veřejné osvětlení pomáhá snižovat náklady na údržbu. Tlumením světel při nepřítomnosti lidí se prodlužuje životnost svítidel, takže výměna není tak častá a nepotřebujete tak často zásah údržbářských týmů. Samotná LED technologie je často označována za nízkonákladovou, co se údržby týče.

Boj proti klimatickým změnám

Pouliční světla jsou většinou napájena elektřinou vyráběnou spalováním fosilních paliv, což je hlavní zdroj znečištění ovzduší a skleníkových plynů. Když světla svítí na plnou intenzitu celou noc, dochází k velkému plýtvání energií, což přispívá ke klimatickým změnám. Používáním inteligentního osvětlení města a obce významně snižují energetické ztráty a uhlíkovou stopu.

Jestliže hledáte společnost, která se na tuto oblast zaměřuje, podívejte se na nabídku ELMIK s.r.o. s dlouholetými zkušenostmi na tuzemském trhu.

Podobné články...