Chystáte se vyrábět vlastní zboží? Nejdříve řešte CE certifikace

Pokud jste objevili díru na trhu a chcete ji zaplnit vlastním produktem, určitě se pusťte do práce. Nejdříve však vezměte v potaz extrémně důležité certifikace, bez nichž byste jen těžko mohli legálně podnikat. Podstatné je hlavně prohlášení o shodě výrobku. O co se jedná a jak si s tím poradit?

Jistota je jistota

Hlavní myšlenkou dané nutnosti je identifikace stoprocentně bezpečných a funkčních produktů. Jedině zdravotně nezávadný a kvalitní předmět se může chlubit luxusem, jímž jsou CE certifikace. Po jejich získání se vám otevřou dveře do světa obchodování na všech evropských trzích.

Dávejte si pečlivý pozor, jelikož toto prohlášení je potřeba jen pro určité kategorie zboží. Máte doma plastové misky na potraviny? Hračky pro děti? Používáte při práci na zahradě ochranné pomůcky? Tankujete pohonné hmoty? Používáte elektronická zařízení? Na všechny dané druhy předmětů se vztahuje zmíněná povinnost. Podobná situace platí pro desítky a desítky dalších typů vynálezů.

Vybudujte si důvěru

Nejspíše vám je jasné, že pokud vaše produkty nebudou disponovat potřebným osvědčením, nikdo se s vámi nebude chtít příliš bavit. Obchodní partneři, výrobci ani finální zákazníci zkrátka nechtějí riskovat. Jestli chcete vzbudit jejich důvěru, klidně si dejte tu práci a získejte i nepovinné certifikace. Čím více jich budete vlastnit, tím lepší šanci na vysoce konkurenčním trhu si zajistíte.

Určitě nepostupujte příliš zbrkle. Raději postupujte v klidu a najměte si ověřené odborníky na danou problematiku. Mnoho podnikatelů si chválí například služby společnosti Profi Cert pod odkazem https://www.certifikujeme.cz/. Tento tým specialistů vám poskytne komplexní poradenství, podrobnou analýzu a pomocnou ruku během případného řešení potíží.

Podobné články...