Akciová společnost a její hlavní výhody

Akciová společnost má velkou prestiž

Akciová společnost má velkou prestiž

Kdo se rozhodne podnikat, ten může zvolit celou řadu různorodých forem, ze kterých dnes není žádný problém vybrat tu skutečně pravou, Když budeme konkrétní, patří mezi jednu z osvědčených možnosti akciová společnost. O té můžeme říci, že ji často využívají již zkušenější podnikatelé, což ale neznamená, že si ji nemůže založit i ten, kdo s byznysem začíná, nebo ho provozuje jenom chvíli. Pokud se zajímáte o to, jaké má tato varianta výhody, pojďme se na ně společně podívat.

Jistota velké prestiže

Už jsme to výše lehce naznačili, a to fakt, že právě společnost s ručením omezením je spojena s určitou formou vyšší prestiže. A co to znamená? Informaci o tom, že taková firma dokáže sama od sebe budit respekt a jistotu kvality. To se následně může hodit jak ve chvíli, kdy chcete oslovit zákazníky, tak i při jednání s různými dalšími subjekty, jako jsou dodavatelé, nebo jiní obchodní partneři. Kdo má akciovou společnost, je na něm už od samotného začátku jasně vidět, že to se svým byznysem myslí opravdu vážně.

Jistota velké prestiže je spojena také s tím, že když se podíváme na akciovou společnost v souvislosti s výší kapitálu, tak je třeba jasně říci, že ten je stanovený na milionové sumy. Už to samo o sobě jasně znamená, že kdo má daný kapitál ve své firmě, o tom je možné říci, že to určitou prestiž zcela určitě budí. V tomto směru je tedy pochopitelné, že firma rozhodně nezapadne.

Snadné a celkem rychlé založení

Mnoho lidí se obává toho, že společnost s ručením omezením je spojena také s tím, že její založení rozhodně není nic snadného. Jde ale o celkem velký omyl. Je jasné, že kdo se rozhodně pro založení svépomocí, pro někoho to nic lehkého nebude. Naštěstí tato cesta už není nezbytně nutné, jelikož existují i další, které jsou mnohem rychlejší a jednodušší. Jsou spojeny s tím, že si můžete nechat společnost jednoduše založit profesionálem. A to je její velká výhoda. Když se podíváme na hlavní věci, které potřebujete, jsou to:

  • Jména lidí v orgánech společnosti
  • Název společnosti
  • Adresa sídla

Následně už se nemusíte o nic starat a necháte profesionální firmu, ať vám akciovou společnost založí. Vše probíhá velmi jednoduše a my musíme říci, že takzvaně na klíč. Výsledkem tak bude celá hotová firma, která už vám bude jenom předána. I toto je plus, na které nesmíme zapomínat.

Akciová společnost má lákavou vlastnickou strukturu

Ano, i toto je její plus. Akciová společnost je typická také tím, že pokud jde o vlastnickou strukturu, tak musíme říci, že informace o jednotlivých vlastnících jsou sice dohádatelné, ale zároveň musíme dodat, že například v obchodním rejstříku rozhodně nedochází k tomu, že by zde o nich byly všechny kompletní informace, jako je tomu v případě různých jiných společností. Kdo si chce zachovat alespoň částečnou anonymitu, pro toho je tato možnost rozhodně tou, kterou lze označit za jednu z nejlepších.

Zastupitelnost

U živnostníků je často jeden velký problém, který je spojený s tím, že pokud jsou třeba nemocní, nebo se objeví jiná komplikace, jenom málokdo je může zastoupit. I zde proto musíme říci, že akciová společnost má další důležitou výhodu, kterou je právě ona zastupitelnost. Už jenom proto, že v orgánech společnosti by měly být minimálně 2 osoby. Pokud se té jedné něco stane, je zde stále ještě osoba druhá, která může bez jakýchkoliv problémů firmu plnohodnotně a bez jakýchkoliv problémů firmu nadále řídit. V praxi to znamená, že celé podnikání nestojí a jednotlivci, což je dnes celkem rizikové. Důležité jenom je, aby osoby ve vedení měly stejné pravomoci, díky čemuž ona zastupitelnost není jakýmkoliv problémem.

Snadný budoucí převod

Akciová společnost je vlastně právnická osoba, která je zcela samostatný subjekt. A to znamená i možnost toho, že samotné podnikání bude moci i nadále pokračovat, i když ve firmě již nebudou původní zakladatelé. A tím chceme říci, že je v tomto ohledu jistotou snadný budoucí převod. Pokud budeme konkrétnější, tak je nutné přesně uvést hlavně to, že firmu lze například celkem jednoduše předat dětem, nebo někomu jinému, kdo bude v podnikání pokračovat. Splnit je nutné jenom několik administrativních požadavků.

S tímto pozitivem samozřejmě souvisí i další fakt, který je spojený s možností akciovou společnost také jednoduše prodat. I zde je jistotou celkově budoucí převod. Nejde tak o nic jiného, než o možnost mít jednu ze strategií celkem oblíbený exit, kdy se prodá úspěšná firma. U živnosti to v podstatě nejde, zatímco akciové společnosti toto zvládnou jednoduše a také rychle.

Lze si levně koupit již založenou

Poslední pozitivum, které si řekneme, je spojeno právě s výše zmíněným prodejem. Kromě toho, že můžete již svou dokonalou firmu prodat, není problém si ji také koupit. Nikoliv ale jenom úspěšnou a fungující. Dnes jsou hitem i takzvané ready made firmy. Díky tomu lze získat akciovou společnost, která bude nová, bez závazků a bude možné s ní také jednoduše a logicky i rychle podnikat. Ideální volba pro toho, kdo nechce svou firmu klasicky zakládat a zároveň hledá co nejrychlejší možnost, jak s byznysem začít.

Podobné články...