Znáte benefity, které virtuální asistentka přináší do podnikání?

Podnikatelé často pracují více než zaměstnanci, jednoduše proto, že jejich pracovní doba netrvá jenom osm hodin denně. Nezřídka pracují od rána do večera, mnohdy na úkor osobního života. Není divu, že jim hrozí syndrom vyhoření, protože lidský organismus potřebuje i čas věnovaný odpočinku. Pokud organismu odpočinek chybí, dříve nebo později se to projeví. Virtuální asistentka představuje pro podnikatele prevenci syndromu vyhoření. Přináší benefity týkající se času, peněz i zdraví.

Syndrom vyhoření ohrožuje práci i zdraví

Syndrom vyhoření se paradoxně nejvíce týká těch, kteří jsou ze své práce skutečně nadšeni. Pak neřeší čas a věnují práci vše, co jde. Postupně však přichází vyčerpání a vystřízlivění, přerůstá až v syndrom vyhoření. Z nadšení se stává neschopnost, lhostejnost a chronický stres. Pracovní výkon klesá na minimum a bohužel trvá velmi dlouho, než se vše zase vrátí do normálu. Mnohdy bývá bohužel už pozdě, zvláště podnikání nepočká.

Naše zdraví je stále to nejcennější, co máme. To platí i pro podnikatele. Každá dlouhodobá pracovní přetíženost je zbytečným hazardem se svým zdravím. Každý stres nám škodí. Přitom člověk nemusí dělat všechno. Mnoho činností se dá delegovat na virtuální asistentku nebo virtuálního asistenta.

Virtuální asistenti jsou tu nejenom pro podnikatele

Nejenom klasické administrativní, organizační a komunikační činnosti, umí toho daleko víc. Virtuální asistenti, virtuální asistentka nebo asistent dokážou převzít pracovní i osobní úkoly. Mj. třeba objednají k lékařskému ošetření nebo koupí lístky do divadla.

Benefity, které se hodí

Virtuální asistenti šetří čas. A čas jsou peníze. Nejde jen o časovou úsporu, v mnoha činnostech jsou asistenti dokonce efektivnější. Je to z toho důvodu, že služba virtuálního asistenta či virtuální asistentky využívá reálně hned několika osob. Tak se každý věnuje právě tomu, co mu jde nejlépe a s čím má zkušenosti. Benefity služby virtuálních asistentů spočívají také v zastupitelnosti, vzdělání nebo znalosti cizích jazyků.

Podobné články...