Začínáte podnikat? Ušetřete počáteční náklady a pořiďte si repasovaný mini počítač

Repasované zboží je oproti novému nejen levné, ale zároveň jeho pořízením přispíváte k větší udržitelnosti a chráníte životní prostředí. Jedná se většinou o stroje, které vyřadily velké společnosti, jenž musí držet krok s dobou. Repasovaným přístrojům ale vůbec nic není, naopak, jde o produkty kvalitních značek, a můžete si tak být jisti, že si pořizujete počítač, který vydrží.

Ideální volba do začátku podnikání

Start nového podnikání s sebou nese plno nepříjemných finančních výdajů. Proto každý začínající podnikatel určitě uvítá jakoukoli možnost, jak ušetřit. Proč ne rovnou na technickém vybavení? Tenký klient Dell OptiPlex FX170 je jedním z nejmenších samostatně funkčních zařízení, který vám bude skvělým pomocníkem.

Tenký klient je skvělý na snadné úkony

Probíhá zpracování vašich dat na serveru a potřebujete pouze vzdálený přístup k jeho prostředkům? Právě Dell OptiPlex FX170 pro vás může být správným řešením. Tenký klient (thin client) se zaměřuje na zprostředkování přístupu a jedná se o jakési prostorově, výkonnostně i finančně úsporné či tenké řešení. Dell OptiPlex FX170 můžete využít například jako terminál anebo na snadné úkony, jako je přehrávání hudby či internetových rádií. Případně může sloužit jako malý tiskový server, kiosek na prodejně, u kterého si zákazníci procházejí nabídku zboží a podobně. Dell OptiPlex FX170 skvěle využijete tam, kde není potřeba mnoho výkonu, ale zužitkují se síťové služby a oceníte nízkou spotřebu při celodenním chodu.

Na počítači běží upravený operační systém, založený na platformě Windows 7. Díky tomu je bez problémů kompatibilní s dalšími firemními počítači a servery, které pracují pod OS Windows. Nemusíte tak své zaměstnance zaučovat jako u jiných specializovaných systémů.

Připojte USB i LCD monitor

A jak je na tom konektivita přístroje? Z čelní strany můžete k tenkému klientu připojit dvě USB zařízení a audio vstup a výstup. Na zadní straně najdete RJ45 pro připojení k síti, další dvě USB, DVI pro připojení LCD monitoru, PS/2 a konektor pro napájení. V případě, že byste potřebovali další vstupy či výstupy, můžete je jednoduše zajistit pomocí redukcí nebo adaptérů.

Tenký klient dostává svému jménu, protože je opravdu tenký. Šířka přístroje Dell OptiPlex FX170 je pouze 3,6 cm a váží pouhých 0,6 kg. Díky tomu můžete klienta snadno umístit či připevnit téměř kamkoliv.

Velmi nízká spotřeba

Asi nejvíce oceníte na tenkém klientu jeho spotřebu. Odebírá pouhých 11W, díky čemuž může být neustále zapnutý a připravený k použití. Nemusíte se tak vůbec strachovat o provozní náklady. Abychom to porovnali se spotřebou klasického kancelářského počítače, který si průměrně vezme 66W, tak se stejnou spotřebou můžete provozovat buď jeden plnohodnotný počítač anebo šest tenkých klientů.

Potěší vás také absence větráčků, které by vydávaly hluk. Chlazení zajišťuje pouze teplo vodivé žebrování. Dell OptiPlex FX170 je velmi tiché zařízení, které je navíc díky absenci pohyblivých částí méně náchylné k mechanickému poškození.

Méně je někdy více a v určitých situacích se vám vyplatí pořídit si raději slabší specializované zařízení, než investovat do stolního počítače s vysokými provozními náklady. Dell OptiPlex FX170 můžete použít k jednoduchému testování, na poslech internetového rádia či další hudby, případně k dalším aktivitám. Repasovaný stroj vám ušetří peníze nejen při investici, ale i během jeho provozu.

Podobné články...