Sídlo společnosti: Volte prestižní adresu

Jednou z nezbytností při zakládání jakékoli soukromé firmy je stanovení sídla společnosti. Ač se to jeví jako velmi jednoduchý krok, mnohdy tomu tak nebývá. Vše byste si měli velmi precizně rozmyslet. I na správně zvoleném sídle firmy totiž často závisí její následné úspěšné fungování. Podívejme se tedy podrobněji na to, co je všechno zapotřebí brát v potaz, aby sídlo fungovalo co možná nejlépe, a vy jste se byli schopni dopracovat k vysokým ziskům.

Klasické, nebo virtuální sídlo?

Na tuto otázku byste si měli odpovědět jako první. Mít standardní kamenné sídlo či pobočku ve velkém městě je jistě vynikající, nicméně připravit byste se měli jak na vysoké nájmy a poplatky, tak na to, že zaměstnanci budou požadovat vyšší plat než někde na periferii, případně v jiné části republiky. Virtuální sídlo je v tomto ohledu mnohem lepší a dokáže do značné míry alternovat klasické kanceláře. Jak standardní papírová, tak i elektronická pošta vám bude chodit na vaši stávající faktickou adresu a provozovnu.

Prestižní adresa jako základ

Ať už řešíte jakékoli sídlo společnosti, pamatujte na to, že by mělo být na známé adrese. Tu nabízí dnes mnoho firem, předmětem jejichž podnikání je rychlý prodej společností. Právě ty totiž nabídnou sídlo v centru Prahy, Bratislavy nebo jiného velkého města. Jestliže budete prestižní adresu mít, můžete se spolehnout, že v očích veřejnosti stoupnete! Jak? To se uvidí i na základě vaší podnikatelské činnosti a průbojnosti.

Obraťte se na profesionály

Nikde není psáno, že byste museli řešit hledání svého sídla svépomocí. Na trhu existuje spousta zprostředkovatelů, kteří nabízí sídlo s.r.o. Vybrat si tak lze sídlo v podstatě kdekoli v České republice. Nejčastěji se volí pochopitelně Praha, kde se nachází nejvíce pracovních příležitostí a obchodních partnerů.

 

Podobné články...