Bez špičkové AV techniky nemá konference smysl. Na co si dát pozor?

Díky moderní audiovizuální technice mají pořadatelé konferencí úplně jiné možnosti než před lety. Na druhou stranu je to právě ona, která může zapříčinit pořádné trable, a v konečném důsledku zcela pokazit celkový dojem z jinak perfektně zorganizované akce. Pokud jste se s problémy se zvukem nebo obrazem doposud nesetkali, o nic jste nepřišli. V opačném případě moc dobře víte, jak nepříjemná taková situace může být.

Jsou položky, na kterých se nevyplácí šetřit

Napadlo vás, že když už jste zaplatili nemalou částku za pronájem sálu a spoustu peněz proteklo za občerstvení, tak ušetříte alespoň za audiovizuální techniku? Nedělejte to, protože představuje pomyslný nosný pilíř, na kterém stojí a padá úspěch konference.

Jak moc je kvalitní ozvučovací technika důležitá, si uvědomíte ve chvíli, kdy na vaší akci před stovkami posluchačů vystoupí odborník, jehož projev není slyšet ani v první řadě. Kdybyste výběr nepodcenili a obrátili se na odborníky, konference by proběhla hladce. Mizerná kvalita ozvučení však není zdaleka jediným zádrhelem, se kterým se může setkat. Stejně neveselé je zjištění, že projektor zobrazuje prezentaci v PowerPointu v jiném poměru stran. A to není zdaleka vše – potencionálních technických problémů je víc než dost.

 

Vsaďte na kvalitní a ozkoušenou techniku

Co můžete čekat od „no name“ mikrofonu? Není ve vašem zájmu to zjišťovat. Raději jděte na jisto a vsaďte na renomé značky Sennheiser. To samé samozřejmě platí také pro zapůjčení projektoru, zařízení pro tlumočení, reprosoustavě, mixážním pultu, videostěně a ostatních zástupců z početné rodiny audiovizuální techniky.

Nevíte-li si rady se zapojením, povolejte odborníka

Navrhnout optimální řešení ozvučení pro konkrétní prostory může být oříšek. Bez předchozích zkušeností můžete snadno šlápnout vedle – zvažte proto pronájem konferenční techniky v půjčovně, která zároveň nabízí poradenství a v případě potřeby zajistí instalaci na místě akce.

Podobné články...