Rozjíždíme podnikání v Plzni – vybíráme kancelář

Hledáte ideální místo, kde budou vaši zaměstnanci rádi a pilně pracovat? Nebo si potřebujete pronajmout kancelář jen sami pro sebe? Vybrat optimální pracovní prostor není jen tak, vyplatí se všechno dostatečně uvážit a pečlivě promyslet hned několik věcí. Které že to jsou? To si povíme v dnešním článku.

Kolik prostoru potřebujete a jak by měl vypadatpen-543858_640

Nejprve si rozmyslete, jaké základní potřeby je třeba zohlednit z hlediska náplně práce vaší firmy a z hlediska jejích zaměstnanců. Kolik prostoru budete vzhledem k počtu pracovníků potřebovat a jaké konkrétní místnosti jsou bezpodmínečně nutné (oddělené či propojené kanceláře, sklad, zasedací místnosti, reprezentativní recepce atd.). Nechte si přitom nějaký prostor jako rezervu, kterou využijete v případě růstu firmy.

Přitom také zvažte, jaké lokality pro vás přicházejí v úvahu. U toho je dobré myslet i na klienty – kanceláře, které vyžaduje investiční společnost, se budou patrně lišit od požadavků bulvárně laděného časopisu. Dobrým odrazovým můstkem pro výběr může být i zázemí vaší konkurence.

Přizvěte odborníky

Při hledání vhodných pracovních prostor není vůbec od věci oslovit realitní kancelář v Plzni. Makléři mají s pronájmem i prodejem kanceláří bohaté zkušenosti a mohou vám dát mnoho cenných rad o jejich výběru i doporučit vhodnou lokalitu. O designu kanceláří je nejlepší poradit se s architektem, přeci jen má zkušenosti s plánováním pracovních míst a ví, jakých chyb se lidé nejčastěji dopouštějí.

MDH a místní vybavenost

Při výběru vhodného místa byste měli počítat s širokým spektrem dopravy, kterou by mohli vaši zaměstnanci a klienti využívat. Základem je dobrá dostupnost MDH, ale nezapomínejte ani na řidiče a cyklisty. I oni by se měli do práce pohodlně dostat a mít vhodné místo k odložení svého dopravního prostředku.

Rozhodnutí, jestli zvolíte kanceláře na periferii či v centru města, by mělo vyplývat i z potřeb dalších institucí, které budete chtít mít poblíž. A teď nemyslíme jen prima restauraci, kam budou všichni chodit rádi na oběd a večer na teambuildingové stmelovací akce, ale třeba i poštu, školu, školku či nákupní střediska v okolí.

Podobné články...