Pro podnikatele je auto na operativní leasing skvělá záležitost

Jezdit za zákazníky autem působí mnohem lépe, než když za nimi přicestujete vlakem, autobusem či tramvají. Vůz by však měl být reprezentativní. Jenže jak si něco takového může podnikatel, obzvlášť ten začínající, dovolit? Mohl by v tom pomoci operativní leasing.

Operativní leasing je službou, kterou čím dál častěji využívají firmy i jednotlivci. Jde vlastně o takový dlouhodobý pronájem auta, který vás ještě ke všemu zbaví starostí.

Nic neřešte, auto jen používejte

Kdo u vás ve firmě by měl čas na to se o auto starat, jezdit s ním do servisu, přezouvat pneumatiky? Ve volném čase takovou oběť po nikom nemůžete chtít a v pracovní době nezbývá prostor. Právě proto firmy a podnikatelé volí operativní leasing. Díky tomu mohou s vozem jezdit a nemusí se o něj starat. Formality, platby povinného ručení nebo pravidelné kontroly v autoservise zůstávají na bedrech leasingové společnosti.

Kolik toho za vás leasingová společnost vyřídí, se samozřejmě liší dle toho, kolik zaplatíte. Různé to je u různých firem, některé dokonce nabízí více balíčků, přičemž v těch nejdražších už auto vyloženě jen používáte. Auta bývají pojištěna, mívají dálniční známky, někdy je však omezený roční nájezd kilometrů.

Měsíční splátky si dejte do nákladů

Velkou výhodou je, že jako podnikatel či firma si měsíční splátky za leasing můžete dát do nákladů. Leasingovou smlouvu uzavíráte na několik málo let. Po celou tuto dobu platíte každý měsíc stanovenou částku. Až smlouva skončí, uzavřete zase novou, tentokrát na nějaký jiný vůz. Díky tomu vlastně každých pár let dostanete nové auto. Jezdíte ve voze plném nejbezpečnějších technologií a na zákazníky i obchodní partnery nové vozy působí také dobře.

A ceny? Například Škoda Superb na operativní leasing vás vyjde na 11 000 korun měsíčně. VW Passat na operativní leasing stojí také tak. Nikdo vám ovšem nebrání vybrat si nějaký levnější vůz. Bohatou nabídku má například Auto Podbabská z Prahy.

Podobné články...