Jak vybrat závěsy a záclony do kanceláře?

V kancelářských místnostech se klade důraz hlavně na funkční nábytek. Často se však pomíjí textil, zejména pak záclony a závěsy, tedy doplňky, jež mohou výrazně ovlivnit komfort lidí, kteří se v místnosti nacházejí. Nevhodně zvolené záclony a závěsy zhoršují viditelnost v kanceláři, potažmo naopak vpouštějí do interiéru příliš mnoho světla a slunečních paprsků, což může vadit třeba při práci na počítači. Na co si tedy dát pozor při výběru těchto variant textilních produktů?

Do kanceláře volte spíše světlejší záclony a tmavé závěsy

V okamžiku, kdy vybíráte záclony do kanceláře, je lepší si v obchodě pořídit spíše světlejší kusy. Záclony hrají hlavně doplňkovou roli, nemusejí tudíž být nějak pestrobarevné, přednost dejte raději klasickým bílým modelům bez vzorů, takovéto druhy záclon si kupte jako bytový textil do domácnosti, v níž můžete popustit uzdu své fantazii a představám.

Pokud jde o závěsy, u nich je pro změnu v kanceláři lepší volit modely v tmavší barvě. Zvláště tehdy, jsou-li okna místnosti orientovaná do rušné ulice. Pakliže pracujete po večerech, mohou zatažené tmavé závěsy dobře odstranit nepříjemné světlo z pouličních lamp a reflektorů projíždějících vozidel, máte pak větší klid na práci.

Délka záclon a závěsů

Do kancelářských prostor se lépe hodí kratší záclony, jež končí těsně pod parapety oken. Delší varianty se uplatní spíše v domácích podmínkách. Pro závěsy to však nemusí platit, mohou bez problémů sahat až k podlaze, jak jste zvyklí z klasických závěsů, jež máte doma v ložnici či obývacím pokoji.

Výběr kancelářského a bytového textilu, tedy nejen záclon a závěsů, ale také třeba povlečení, je vždy vhodný realizovat tak, aby zapadl do celkové koncepce interiéru. Jde zejména o barevné sladění s nábytkem a stěnami pokoje. V kanceláři je praktičtější jednotvárný ráz vybavení, nepůsobí pak příliš křiklavě a nemá zbytečně rušivé účinky.

Podobné články...