Jak financovat podnikání? Podívejte se na možnosti půjček

Chystáte se právě podnikat, ale chybí vám kapitál? Nebo naopak již podnikáte, daří se vám, ale kvůli nákladné zakázce potřebujete více financí? V každém z těchto případů vám pomůže půjčka. Pokud splníte veškeré požadavky, tak můžete zvolit možnost financování z bankovních zdrojů. Ovšem ne každý je dokáže splnit – zejména začínající podnikatelé jsou odmítnuti z toho důvodu, že nejsou schopni doložit daňové přiznání či doklady za posledních 6 měsíců. V tom případě se vám budou hodit i nebankovní nabídky.

Jak si srovnat, která půjčka pro vás bude nejvhodnější

V první řadě by jste se mi rozhodnout, v jaké výši tyto finance budete požadovat. A ruku v ruce by s tím mělo jít i střízlivé uvažování nad tím, kolik budete reálně schopni splácet. Doporučujeme nad touto otázkou seriózně uvažovat a konzultovat ji případně i s přáteli, kteří se již v podobném oboru pohybují. Případně i s rodinnými příslušníky. Splácení ovlivní i váš rodinný rozpočet a přímo se tak dotkne každého člena domácnosti.

K samotnému srovnání nebankovních půjček dobře poslouží Srovnávač půjček CZ. Obsahuje jak bankovní, tak i nebankovní podmínky. Můžete tak srovnat, kolik vám je ochoten dát bankovní i nebankovní trh a za jakých podmínek. Tradičně je mnohem výhodnější si půjčovat od bank. Jelikož jste ale podnikatel, bude váš úvěr velmi specifický. A výhodnost bankovního trhu se zde nemusí potvrdit.

Vyfiltrujete si nabídky, u kterých nesplňujete požadavky. A vyfiltrujete si rovněž i nabídky, které naopak nesplňují vaše požadavky. Vše lze udělat pár kliknutím na tlačítka. A v tabulce vám zůstanou jen nabídky, které je možno použít k financování vaše podnikání. Ať již jeho nastartování nebo jeho provozování.

Je pro podnikatele bankovní sektor výhodnější?

Každý vám řekne, že půjčovat by jste si měli pouze od banky. Protože mají nižší úroky a výhodnější podmínky. Je tomu skutečně tak i v realitě? Podívejme se na následující dva příklady:

  • Bankovní Moneta – půjčíte 200 000 Kč – vrátíte 278 000 Kč (ZDE)
  • Nebankovní Home Credit – půjčíte 150 000 Kč – vrátíte 209 000 Kč (ZDE)

V případě bankovní nabídky je RPSN 10.5% a u nebankovní je RPSN 10.58%. Tedy rozdíl pouhých 0.08%! A přitom  rozdíl v podmínkách může mít naprosto diametrálně odlišný. Banka od vás může požadovat kontrolu bankovního registru, dokládání účetnictví za posledních 6 měsíců, doložení daňového přiznání a řadu dalších dokumentů. Zatímco zmíněná nebankovní půjčka po vás nic z toho nebude vyžadovat.

Z tohoto důvodu doporučujeme, aby jste se podívali jak na bankovní, tak i nebankovní nabídky. A vždy porovnávali jak jejich podmínky, které vyžadují po klientech, tak i nabízené sumy a úrokové sazby. Zvláště u začínajících podnikatelů může připadat v úvahu i nebankovní sektor. Protože ten bankovní k nim není příliš přívětivý a v mnoha ohledech jim hází klacky pod nohy.

Srovnejte si půjčku, ale rovněž i její potřebnost

Doporučujeme, aby jste využili srovnávače půjček, který byl zmíněn výše. Pomůže vám porovnat jednotlivé parametry a vybrat, který produkt by byl nejvýhodnější. A to již jak z hlediska podmínek, tak i splátek a v neposlední řadě i úroků. Díky této službě vše uvidíte na jedné stránce. Přehledně na jednom místě.

V druhé řadě rovněž doporučujeme zvážit, jestli skutečně potřebujete tuto půjčku. Rozjíždíte podnikání? Skutečně potřebujete mít ihned drahé vybavení kanceláře, nejmodernější PC a telefon a případně i služební auto? Nebylo by rozumnější vše rozjíždět pomaleji? A pokud již podnikáte, skutečně si potřebujete půjčovat na zvětšení firmy? Nebylo by rozumnější růst postupně? Toto jsou již ale otázky, které si musí každý podnikatel zodpovědět sám.

Podobné články...