Nebuďte na finance sami

V dnešní době se bohužel ukazuje, že finanční gramotnost většiny světové populace není na příliš dobré úrovni. To se samozřejmě podepisuje na všech důležitých oblastech našich životů, což začíná u rozhazování peněz za zbytečnosti a končí u nepochopitelného sjednávání půjček ve chvílích, kdy jde situace řešit mnohem jinak. Dále se také mnoho lidí ještě bohužel nenaučilo efektivně šetřit peníze, které jim v budoucnu mohou zajistit lepší život. Co v takové situaci dělat? Nabízí se v podstatě tři možnosti, kterými se můžete vydat, ne všechny jsou však pro člověka výhodné. Úkolem tohoto článku je představit čtenářům, jaká z nich se opravdu vyplatí. Zajímá vás více? V tom případě rozhodně pokračujte ve čtení k následujícím řádkům.

Jak můžete řešit své finance?

  • svépomocí
  • pomocí finančního poradce pracujícího pro konkrétní bankovní nebo nebankovní subjekt
  • pomocí nezávislého finančního poradce, který vám poradí nejlépe

Jako první se samozřejmě nabízí pokračování v nastoleném trendu, kdy si se vším budete chtít poradit pomocí vlastních sil. Pokud jste na poli finančnictví poměrně zruční a dokážete si jednotlivé informace poskládat k sobě, určitě to není nic proti ničemu. Na druhou stranu se tato slova většiny naší společnosti netýkají. Není se vlastně čemu divit. Člověk, který se v daném oboru aktivně nepohybuje, pak snadno dokáže nalétnout nějaké neprověřené společnosti, která mu nabízí produkt, jenž nemůže nikdy fungovat.

Druhou možnost můžete využít ve chvílích, kdy se rozhodnete například sjednat půjčku, hypotéku, bankovní účet nebo spořící účet. Finanční poradce pracující na pobočce konkrétní bankovní či nebankovní společnosti vám ovšem podá informace pouze o daném subjektu a jeho produktech, navíc se většinou ještě vytasí se slovy, že nic výhodnějšího na trhu nenajdete. To ale většinou říká proto, že potřebuje svému zaměstnavateli dokázat své schopnosti, nikoli proto, že by se informace zakládali na pravdě. Takže tímto směrem to také nepůjde.

Jedinou správnou možností je nezávislý poradce

Prakticky jediná správná cesta v našem seznamu je spojená s nezávislým poradce, který vám podá opravdu pravdivé informace, jelikož není zaměstnancem ani jedné společnosti, která finanční produkty poskytuje. Jedná se o službu, kterou přináší brokerpool, jenž je rodištěm naprosto jediněčných finančních poradců. Díky této skupině lidí se vám podaří sjednat opravdu to nejlepší. Nebudete se muset obávat, že se upíšete něčemu, co by vás mohlo z dlouhodobého hlediska poškodit. A právě to by pro vás mělo být tou hlavní motivací. co říkáte?

Doufáme, že vám tento článek mnohé osvětlil a že vám pomůže v následných krocích, protože pokud ano, budeme za to nesmírně rádi. Nechejte si poradit v oblasti, kde si příliš nevěříte!

Podobné články...