Chcete mít perfektní životopis? Vzor vám pomůže

Ať už si hledáte práci poprvé či po dlouhé době, měli byste investovat nejvíce času nejen do přípravy k pohovoru, ale zejména do životopisu. Vzory zdarma vám umožní napsat takové představení sama sebe, že vám žádný zaměstnavatel neodolá. Ne každý si totiž uvědomuje, že to, jak vypadá váš životopis, nejvíce ovlivňuje výběr k výběrovému řízení. Profesionálně zpracovaný životopis má vliv na to, zda dostanete vysněnou práci, nebo ne.

Motivační dopis

Jestliže se vám zalíbil pracovní inzerát, je potřeba už při prvním kontaktu vystupovat profesionálně a bez chyby. Nejenže lze mít bezvadně vypracovaný životopis, ale většina zaměstnavatelů požaduje také motivační dopisy -ukázky takových dopisů je nejlépe si předem nastudovat, protože ne všichni jsou zdatní spisovatelé, kteří dokážou vyšvihnout takový dokument během pár minut. Zvláště pokud jde o žádanou pozici, musí být v motivačním dopise vyzdviženo, proč vy se právě hodíte nejlépe. Musíte se také naučit prodat veškeré svoje aktivity a přednosti. Pokud máte i špatné stránky, udělejte z nich klady, ze kterých zaměstnavatel bude těžit.

Jak na správný životopis

Až budete sedět nad prázdným papírem a sestavovat životopis, držte se odborných rad a raději využijte vzory životopisů. Hlavní je, aby vaše CV nemělo žádné pravopisné chyby. Přidejte svoji hlavičkovou fotografii, ale ne vystřiženou ze snímku z rodinné dovolené. Vypište vaše zkušenosti, které jsou relevantní pro danou pozici, nemusíte zmiňovat každou brigádu z dětství. Buďte struční a to nejdůležitější označte tučným písmem. Tím nejzákladnějším pravidlem je to, že nesmíte lhát. Dříve, nebo později se na to přijde. Až bude vaše dílo hotové, nechte jej přečíst někomu dalšímu, než je pošlete. Pak už zbývá jen držet palce, jestli budete vyhovovat.

Podobné články...